گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی

گرفتگی-بینی-بعد-از-جراحی-بینی

گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی

گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی باعث آزاد و ناراحتی های تنفسی در افراد می گردد. معمولا افرادی که به دلایلی از جمله انحرافات بینی ،جراحی بینی را انجام می دهند ،امیدوار هستند که برای اولین بار می توانند به راحتی نفس بکشند . افرادی هم که به دلیل جنبه های زیبایی جراحی بینی را انجام دادند انتظار دارند که توسط بینی جدید و زیبا ی خود تنفس راحت تری را تجربه کنند .

 یکی از عوارض جانبی عمل عمل جراحی بینی که بسیاری افراد قبل از عمل از آن آگاه نیستند، مدت زمانی است که  پس از عمل قادر نخواهند بود به راحتی از راه بینی نفس بکشند و دچار گرفتگی و انسداد بینی در مدت زمان بهبودی هستند .

علل گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی

بلافاصله پس از عمل رینوپلاستی، جراح سوراخ های بینی را با گاز یا پانسمان مخصوص پر می کند. این کار به دلیل محافظت و حفظ شکل جدید بینی در اولین روزها پس از عمل جراحی است. یکی از مشکلات این کار این است که  تا زمانی که این گاز یا پانسمان لوله شده درون بینی شما قرار دارد،  قادر نخواهید بود از طریق بینی نفس بکشید. برخی جراحان روز بعد از عمل جراحی این گازها را از درون بینی خارج می کنند، در حالی که برخی دیگر برای اطمینان از این که بینی به خوبی بهبود یابد، چند روز صبر می کنند.

پس از این که جراح پانسمان یا گاز لوله شده ی درون بینی را خارج می کند، طبیعی است که سعی کنید یک نفس عمیق و راحت بکشید، در حالی که بینی شما دیگر با مواد خارجی مسدود نشده است، اما متاسفانه به جای این که بتوانید به راحتی نفس بکشید، متوجه خواهید شد که دچار گرفتگی بینی هستید. ورمی که شما در قسمت خارجی بینی تان مشاهده می کنید، در قسمت داخل بینی نیز وجود دارد و بیشترین فضای طبیعی در دسترس برای تنفس را مسدود کرده است.

پس از گذشت دو تا سه هفته از عمل جراحی، گرفتگی بینی بعد از عمل هنوز ادامه دارد. ورم و کبودی بینی به تدریج کاهش می یابد و همزمان با کاهش ورم بینی ، تنفس شما نیز بهبود می یابد.

گرفتگی-بینی-بعد-از-جراحی-بینی

روش های پیشنهادی برای کمک به گرفتگی بینی

  • سرتان را حتی زمان خواب بالاتر از سطح بدن نگه دارید و از خم شدن یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
  •  از دستورالعمل های مراقبتی جراح ینی  خود به طور کامل پیروی کنید. این دستورالعمل ها می تواند شامل مواردی از جمله مصرف داروهای تجویزی به منظور کاهش ورم، استفاده از مرطوب کننده و یا شستشوی بینی با اسپری محلول نمکی به علت خشکی بینی می باشد.
  •  از خوردن غذاهای شور، نوشیدن الکل و گرفتن دوش آب داغ پرهیز کنید، چون میزان ورم  بینی را افزایش می‌دهند.
  • اگر مبتلا به حساسیت‌های بینی هستید، از قرار گرفتن در معرض محرک هایی مانند گرد و غبار، پشم حیوانات و گرده ی گل ها خودداری کنید.
  • اگر شما به احتقان، گرفتگی بینی، فشار صورت، سرفه و تخلیه مخاط درشت از بینی دچار شده‌اید، احتمالاً به التهاب سینوس‌های بینی مبتلا هستید که اصطلاحاً به آن سینوزیت گفته می‌شود و باید به پزشک مراجعه کنید .

خدمات دکتر علیرضا سنمار جراح بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا سنمار جراح بینی

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما