نتیجه جراحی بینی استخوانی

نتیجه-جراحی-بینی-استخوانی

نتیجه جراحی بینی استخوانی

همانطور که می دانیم بینی مهمترین گذرگاه دستگاه تنفسی بدن می باشد و از وظایف آن تصویه هوایی است که وارد ریه می شود.شکل بیرونی بینی تقریبا هرمی می باشد و بخش بالایی نازک تر و بخش پایینی پهن تر می باشد یک سوم بالایی بینی استخوانی می باشد و دو سوم پایینی بینی استخوانی است. در این حالت بینی استخوانی می باشد.
بینی استخوانی از ظاهرش مشخص است که معمولا یا برآمدگی و قوز دارند و یا انحراف کمی دارند. برآمدگی روی بینی های استخوانی اصولا ارثی می باشد و با رشد بینی ، باعث ایجاد قوز روی بینی می شود.و گاهی هم با وارد شدن ضربه و آسیب های مختلف ممکن است قوز ایجاد شود که این برآمدگی ها و قوز ها به راحتی با عمل جراحی بینی رفع خواهد شد.با جراحی بینی مشکلات انحرافی و هرنوع قوز و کجی در بینی های استخوانی و گوشتی حل خواهد شد.
ضخامت پوست مهمترین معیار در جراحی بینی می باشد بینی هایی که دارای پوستی نازک و استخوانی محکم می باشند را بینی استخوانی می نامند و جراحی ان راحت تر و نتایج مطلوب تر خواهد بود. در صورتیکه ضخامت پوست زیاد باشد و استخوان محکمی هم نداشته باشد بیمه گوشتی است و نتیجه جراحی مطلوب نیست و در صورتیکه بینی با پوست ضخیم و غضروف ضخیم باشد یا پوست نازک و غضروف نازک جزء حالت های ترکیبی می باشند. در صورتیکه پوست نازک باشد اشکالات جراحی مشخص تر می باشد. در افرادی که پوست ضخیم دارند می توان با احتیاط یک لایه چربی از پوست را برداشت تا عمل راحت تر صورت گیرد. بنابراین جراحی بینی استخوانی برای پزشکان بسیار ایده ال می باشد و در اکثر موارد نتایج مطلوب و رضایت مندی را هم برای بیمار هم برای پزشک و هم برای اطرافیان به همراه دارد. علاوه بر این فقط نوع استخوانی بودن بینی برای مطلوب شدن عمل کافی نیست زیرا مهارت و تبهر و تجربه پزشک جراح بسیار تاثیرگذار می باشد.

 

نتیجه-جراحی-بینی-استخوانی

 

یک پزشک ماهر فقط به دنبال انجام عمل زیبایی و دریافت هزینه آن نیست مشاوره درست بیمار در اولویت قرار دارد که بیمار را راهنمایی کند تا چه نوع بینی متناسب با ظاهر و اجزای صورت بیمار می باشد. مهمترین نکته در درمان فرورفتگی پیشانی و بینی ساختار ایجاد شده در این ناحیه می باشد که ناسب داشته باشد با آناتومی بینی و از همه ی زوایا ظاهر طبیعی ایجاد شود.
از یک بینی استخوانی می توان انواع مختلفی از بینی شامل عروسکی، فانتزی ، طبیعی را بدست آورد که انتخاب نوع آن با توجه به درخواست بیمار و تشخیص پزشک طی جلسه مشاوره صورت می گیرد.پس در صورتیکه جراح متخصص عمل صحیح و دقیقی را انجام دهد بی شک بیمار به نتایج مطلوبی دست می بابد مخصوصا در مورد جراحی بینی های استخوانی و بر طرف شدن قوزهای بینی های استخوانی.

خدمات دکتر علیرضا سنمار جراح بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا سنمار جراح بینی

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما