جراحی شکستگی بینی

جراحی شکستگی بینی

جراحی شکستگی بینی

شکستگی بینی معمولا به  دلایل مختلف و حوادث ناگوار به وجود می آید  که با توجه به میزان آسیب وارد شده به صورت و بینی درمان مناسب برای فرد انجام می گیرد. در مواردی که بینی به مقداری که ترکیب صورت را به خطر می اندازد و یا اینکه ترمیم با روش های معمولی امکان پذیر نخواهد بود باید با جراحی مشکل را برطرف کرد.

جا اندازی بینی در بینی های شکسته

زمانی که بینی شکسته می شود  فرد باید  بلافاصله بعد از شکستگی به متخصص مراجعه کند  و  فرد به مدت حداکثر دو هفته زمان دارد تا پزشک در صورت نیاز جاندازی استخوان های شکسته را انجام دهد. در این روش به شکستن مجدد استخوان‌ها نیازی نیست و تنها بینی بیمار با دارو بی حس می شود تا در حین جا انداختن بیمار احساس ناراحتی نداشته باشد. در صورتی که بیمار بعد از گذشت دو هفته به پزشک مراجعه کند ممکن است بینی مراحل اولیه بهبودی خود را طی کرده  باشد و در وضعیت جدید خود محکم شده است در این صورت باید اقدامات پیچیده تر ی صورت بگیرد.

جراحی شکستگی بینی

شکستگی بینی و رینوپلاستی:افرادی با گذشت چند سال  با شکستگی بینی دچار مشکلات ظاهری بینی شده اند و یا اینکه تیغه بینی آنها آسیب دیده شده و در تنفس آنها اختلال ایجاد شده است می توانند با جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی ایرادات بینی خود را برطرف کنند. در این صورت استخوان‌ها و غضروف بینی اصلاح شده یا برداشته می‌شوند و گاهی نیز برای بازسازی ساختمان بینی بافت‌هایی اضافه می‌شود، اما پوست بینی بدون تغییر باقی می‌ماند

جراحی شکستگی بینی

از آنجایی که نوع آسیب دیدگی و میزان شکستگی بینی در افراد مختلف با یکدیگر فرق دارد به همین دلیل تکنیک های درمانی متفاوتی برا ی هر شخصی در نظر گرفته می شود  و ممکن است رینوپلاستی ،سپتوپلاستی ، جا اندازی باز و یا بسته و … نیاز باشد . در نهایت تا جایی که ظاهر پیشین و همچنین سلامتی حفظ شود بینی به حالت قبل بازگردانده می شود .بعد از جراحی بینی به هیچ عنوان فعالیت های سنگین انجام ندهید  و مراقبت های لازم از جمله رژیم غذایی مایع و تحرک غیر سنگین را در نظر داشته باشید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا سنمار  جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما