جراحی بینی

جراحی بینی یک عمل زیبایی پر طرفدار است که امروزه بسیار انجام می شود. شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که جراحی بینی انجام نداده اید و تمایل دارید که جراحی بینی انجام دهید. اگر کاندیدای جراحی بینی هستید بهتر است که این مقاله را بطور کامل مطالعه کنید و سپس اقدام به جراحی بینی نمایید.
می دانید که بینی نقش موثری در چهره ی شما دارد. با انجام جراحی بینی بی شک تناسب چهره ی شما برقرار خواهد شد و زیبایی تان بیش از پیش می شود. کسانی که عمل بینی انجام داده اند این موضوع را به خوبی درک می کنند. با عمل جراحی بینی ایرادات بینی برطرف خواهد شد.

تناسب چهره یکی از مهم ترین نکاتی است که باید مد نظر قرار داد. به همین دلیل افراد در اولین برخورد با دیدن چهره ی فرد جذابیت وی را می سنجند. همین امر سبب می شود که افراد برای زیبا به نظر رسیدن و برقراری تناسب صورت شان از راه های گوناگون استفاده می کنند.
جراحی بینی یک جراحی زیبایی است که بسیار حساس است و باید توسط یک جراح بینی متخصص انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل گردد. برای اینکه بتوانید به نتیجه ی مطلوب بعد از جراحی بینی برسید نیاز است که در انتخاب جراح بینی دقت کافی را داشته باشید و بتوانید یک جراح بینی خوب را انتخاب کنید. برای انتخاب جراح بینی باید در مورد وی تحقیق کنید و به مطب وی رفته و از نزدیک با او صحبت کنید، همچنین با دیدن بیماران وی می توانید در این باره تصمیم بگیرید.
با مراجعه به سایت جراح بینی و تلگرام و اینستاگرام وی می توانید اطلاعات لازم در مورد وی را کسب نمایید.
بعد از اینکه جراح بینی خود را انتخاب کردید یک جلسه ی مشاوره با وی تنظیم کنید تا مورد معاینه قرار گیرید. در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی باید بینی شما توسط پزشک بررسی شود تا ایرادات بینی شما مشخص گردد، همچنین نوع بینی شما در نتیجه ی عمل بسیار موثر است. به همین منظور باید مشخص گردد که بینی شما گوشتی است یا استخوانی.
می دانید که جراحی بینی استخوانی با جراحی بینی گوشتی تفاوت بسیاری دارد. در هر یک از این جراحی ها پزشک با بکار گیری تکنیک های مخصوص بینی شما را به بهترین شکل ممکن جراحی خواهد کرد.
بهتر است در مورد جراحی بینی استخوانی و گوشتی و تفاوت این دو روش با یکدیگر بیشتر بدانید تا بتوانید در این باره بهتر تصمیم بگیرید.

%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c
جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی معمولا بینی هایی هستند که قوز خفیفی دارند و در برخی موارد کج و انحراف دار هستند. معمولا بینی های استخوانی دارای غضروف زیاد و گوشت کم هستند و بهتر از بینی های گوشتی جراحی می شوند زیرا بینی های استخوانی به دلیل دارا بودن غضروف کافی به راحتی جراحی می شوند و فرم می گیرند.

جراحی بینی گوشتی

برخی از بینی ها پوستشان ضخیم است و غضورف کمی دارند. این بینی ها به بینی های گوشتی معروفند. بینی های گوشتی معمولا کوفته ای و پهن هستند و کمی سخت تر از بینی های استخوانی جراحی می شوند. یکی از نشانه های بینی گوشتی پوست چرب است. معمولا افرادی که بینی گوشتی دارند پوستشان چرب است. البته با انتخاب جراح بینی مناسب می توانید بینی گوشتی خود را به بهترین نحو جراحی کنید. جراح بینی با بکار گیری تکنیک های جراحی می تواند بینی شما به خوبی جراحی کند و با تقویت غضروف و نازک کردن پوست بینی، بینی گوشتی شما را به خوبی فرم دهد.
افرادی که بینی گوشتی دارند باید توجه کنند که بینی های گوشتی را نمی توان بیش از حد کوچک و فانتزی عمل کرد و باید سطح انتظارات خود را تا حد امکان پایین بیاورند و بینی خود را با بینی قبلی شان مقایسه کنند.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

قبل از جراحی بینی باید اقدامات اولیه انجام شود تا بیمار برای انجام عمل آماده گردد. بعد از اینکه مشاوره با پزشک انجام شد باید آزمایشات لازم و عکسبرداری انجام شود. همچنین باید در روز عمل مدارک خود و جواب آزمایشات را به همراه داشته باشید. یک همراه نیز نیاز است که با شما باشد. روز عمل باید ناشتا باشید.

 

اقدامات بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی نیز باید اقدامات لازم انجام گیرد تا بیمار به زودی به بهبودی برسد. در اینجا برخی از اقدامات مهم بعد از عمل بینی را به شما ارائه خواهیم داد. بهتر است که در این باره اگر سوالی داشتید حتما با پزشک خود در میان بگذارید و خودسرانه عمل نکنید.
بعد از اینکه مرخص شدید و به خانه آمدید نیاز است که از کمپرس یخ برای رفع کبودی و ورم استفاده کنید. کمپرس یخ کمک می کند که ورم و کبودی بینی تان به زودی رفع شود.
برای خوابیدن نیز باید از دو بالشت استفاده کنید تا سرتان کمی از بدنتان بالاتر باشد.
بعد از گذشت سه روز باید برای برداشتن تامپون داخل بینی تان به پزشک مراجعه کنید و بعد از یک هفته به مطب رفته و گچ بینی تان را بردارید. البته برای برداشتن گچ بینی باید قبل از رفتن به مطب پزشک به حمام رفته تا گچ بینی تان خیس شود و به راحتی برداشته شود.
تغذیه ی بعد از جراحی بینی نیز از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد. بهتر است رژیم غذایی تان را با مایعات شروع کنید و از غذاهای نرم و آبکی بیشتر استفاده کنید. از خوردن غذاهای سفت و جویدنی خودداری کنید. سوپ و سیب زمینی آب پز از غذاهایی است که به شما توصیه می شود بخورید. برای نوشیدن مایعات نیز بهتر است که از نی استفاده نکنید زیرا استفاده از نی به بینی تان فشار وارد می شود.
همچنین داروهایی که پزشک تجویز کرده است را به موقع استفاده کنید تا زودتر به بهبودی کامل برسید.
اگر در این رابطه سوال دارید بهتر است با پزشک خود در میان بگذارید و با وی در این باره مشاوره ای داشته باشید تا شما را راهنمایی کند.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر سنمار

بدون نظر

درج دیدگاه شما