بینی کج

جراحی بینی کج و ویژگی های آن

 

بسیاری از عمل های جراحی بینی برای افرادی با بینی های منحرف و کج انجام می گیرد و بسیای از افرادی که به دلایل مختلف دچار انحراف و کجی بینی شده اند عمل زیبایی بینی را برای بینی خود لازم میدانند .

 

جراحی بینی کج

اما بینی کج چه ویژگی هایی دارد ؟

اگر بینی نسبت به خطی‌ فرضی‌ که از بالا به پایین متصل است و صورت را به دو نیمه چپ و راست تقسیم می‌کند زاویه داشته باشد و مقداری چپ یا راست تر قرار گرفته باشد و دو نیمه ی نا متقارن را تشکیل داده باشد،بینی کج نامیده میشود در این نوع بینی ها به طور واضح حالت کمانی یا سینوسی بینی مشاهده میشود .

انحراف و کجی بینی به دلایل مختلفی مانند ضربه خوردن و شکستن نیز اتفاق میافتد و باعث می شود که تیغه ی بینی منحرف شود و چهره را نامتقارن نماید. ممکن است دلیل خاصی برای این عارضه وجود نداشته باشد و تنها عامل آن رشد بدن باش که اختلافی در سمت چپ و راست صورت ایجاد و بینی به نظر منحرف می آید .

در هر صورت یکی از راه هایی که می توان مشکلات ظاهری و باطنی بینی را برطرف نمود عمل جراحی بینی است که توسط آن پزشک جراح تمامی مشکلات قرینگی و تنفسی آن را برطرف میکند .

علاوه بر تاثیراتی که انحراف بر روی ظاهر فرد می گذارد ممکن است بیمار دچار خشکی دهان، ناراحتی‌ مجاری تحتانی تنفسی، سردرد، خونریزی، خرخر شبانه و یا سینوزیت نیز بشود و وی را برای عمل جراحی بینی مجبور کند .

بینی کج

در طی عمل پزشک به ترمیم غضروف تیغه ی بینی می پردازد و سعی کامل دارد که مشکلات تنفسی و ظاهری بینی به خوبی از بین برود .

عمل جراحی بینی کج عمل سخت و لی امکانپذیر است و اگر توسط پزشک حاذق و با تجربه صورت بگیرد نتایج قابل قبولی در بر خواهد داشت .

روزانه تعداد زیادی از افراد این عمل زیبایی را انجام میدهند و از ظاهر جدید خود رضایت کامل را دارند .

عمل جراحی بینی کج در بینی های استخوانی با ظاهر بسیار زیباتری همراه خواهد بود ، هرچند این عمل در بینی های گوشتی نیز تاثیرات مثبت فراوانی دارد اما باید توجه داشت که انتخاب جراح متخصص در این زمینه میتواند اهمیت بالایی در کیفیت کار بعد از جراحی زیبایی داشته باشد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا سنمار

بدون نظر

درج دیدگاه شما