جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی و ویژگی های آن

بینی فانتزی طرفداران بسیاری دارد، جراحی بینی فانتزی نیازمند یک بینی استخوانی با پوست نازک و غضروف محکم می باشد ، بسیاری از افرادی که بینی های ضخیم و گوشتی دارند نمی توانند بینی های فانتزی و یا عروسکی داشته بشند . باید بدانید که نتیجه ی جراحی بینی شدیدا به نوع بینی قبل از عمل بستگی دارد .

به کمک جراحی بینی می توانید فرم و ساختار کلی بینی را تغییر دهید از این رو است که معاینه و تشخیص دقیق پزشک تاثیر به سزایی در رابطه با نتیجه ی جراحی بینی خواهد داشت .

بینی یک عضو منحصر به فرد

همانطور که می دانید اعضای بدن هر فرد منحصرا برای وی خواهد بود ، بینی نیز مانند سایر اعضا ویژگی و ساختار خود را دارد ، بسیاری از افراد در زمان مراجعه تصاویر متعددی از افراد دیگر و بینی های هنر پیشه و بازیگران را به همراه می آورند ، اما باید توجه داشت که هیچ دو بینی مانند هم نخواهد شد . بنابراین این که شما بر این تصور باشید که بینی تان درست مطابق با تصویر مورد علاقه تان قابل تغییر است یک تصور اشتباه خواهد بود .

%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d9%81%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b2%db%8c

ویژگی بینی فانتزی

بینی های فانتزی بسیار کوچک ، سربالا و مقداری قوس متناسب دارد . این نوع بینی برای چهره های ظریف و کوچک مناسب است ، و البته مستلزم داشتن بینی استخوانی از جانب فرد می باشد ، افرادی که صاحب بینی های گوشتی می باشند ، نمی توانند بینی های فانتزی داشته باشند ، زیرا پوست بینی گوشتی بسیار ضخیم می باشد و تغییرات ایجاد شده در بینی را به خوبی نشان نمی دهد .

بینی های فانتزی و یا عروسکی تیغه ی بسیار نازک و سوارخ های کوچکی دارد که با دقت و ظرافت بسیار بالایی جراحی می شود . از این رو نیاز است تا نمونه کار های جراح بینی مورد نظرتان را به خوبی بررسی نمایید .

نحوه انجام جراحی بنی فانتزی با رینوپلاستی

جراحی بینی فانتزی بسته به تشخیص جراح بینی و ترجیح بیمار با هر یک از بیهوشی موضعی و یا عمومی انجام می شود.این جراحی بینی به صورت سرپایی انجام می شود.

برای روش‌های پیچیده ممکن است یک بستری کوتاه مدت در بیمارستان لازم باشد. این عملیات معمولاً ۱ تا ۲ ساعت (یا بیشتر) طول می‌کشد.

با بی‌حسی موضعی، بینی و منطقه اطراف آن بی‌حس می‌گردد. شما احتمالاً احساس ریلکسی و بی‌حسی خواهید داشت. اما در طول عمل جراحی، بدون احساس درد، بیدار خواهید بود. بیهوشی عمومی اجازه می‌دهد که شما در طی عمل بخوابید.

جراحی بینی فانتزی با ایجاد یک برش در داخل سوراخ های بینی انجام می شود. این نوع برش برای کار بر روی نوک بینی و یا در صورت نیاز به پیوند غضروف استفاده می‌شود.

جراح بینی در بیشتر موارد از اسپلینت (آتل فلزی یا پلاستیکی) استفاده می کند. این کار به حفظ شکل جدید استخوان بعد از پایان عمل جراحی کمک می‌کند. اسپلینت‌های پلاستیکی نرم و یا پک‌های بینی نیز ممکن است در سوراخ‌های بینی قرار داده شود. این کار به حفظ ثبات دیوار حائل بین راه‌های هوایی (تیغه یا سپتوم بینی) کمک می‌کند.

جراحی-بینی-فانتزی

عوارض جراحی بینی فانتزی

چون بینی به عنوان یکی از مهمترین اجزای صورت نقش بسیار مهمی در متوازن نشان دادن صورت و اجزای آن دارد، بینی خیلی کوچک و یا سربالا کردن آن نه تنها ظاهر شما را بهتر نمی کند بلکه باعث به هم خوردن تناسب اجزای صورت شما خواهد شد. همچنین در بعضی موارد با کوچک کردن بیش از حد بینی‌های بزرگ به علت بزرگ بودن غضروف‌ها و زیاد بودن پوست روی بینی این عمل به معنای واقعی شکست خواهد خورد، و بینی ظاهری بسیار نامتعارف پیدا خواهد کرد که به آن بینی خوکی نیز می گویند.

تفاوت های اصلی بینی بینی فانتزی و طبیعی چیست ؟

می توان گفت تفاوت اصلی بینی بینی طبیعی و فانتزی در زاویه بینی و لب می باشد.افراد با چهره های زیبای زاویه بینی و لب آن ها بین ۹۰ درجه می باشد اما اگر این زایه ۱۰۵ هم باشد نیز بینی فرد زیبا می باشد همین نکته می تواند تفاوت اصلی در بین بینی طبیعی و فانتزی باشد .

اما افرادی که تصمیم به جراحی بینی فانتزی دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که به نتیجه جراحی و البته تناسب بینی با اجزای صورت خود توجه داشته باشند . بعضی از بینی ها را نمی توان فانتزی جراحی کرد . بینی ها ی گوشتی از این نوع هستند این بینی ها به دلیل غضروف های ضعیفی که دارند را اگر بیش از اندازه کوچک و فانتزی جراحی کرد ،می توانند نتیجه معکوس برای فرد ایجاد کند .

یک فرد قبل از تصمبم به جراحی بینی فانتزی باید به تناسب بینی با اجزای صورت هم فکر کند ،مثلا بینی فانتزی در چهره درشت مردان زیبا نمی شود . مردان باید بینی خود را با روش های جراحی بینی مردانه جراحی کنند .

جراحی-بینی-فانتزی

جراح بینی باید قبل از جراحی بینی تمام استانداره را برای فرد مورد بررسی قرار دهد . جراح بینی می تواند زاویه بینی بینی و لب  را از ۹۰ تا ۱۰۵ ایجاد کند . در صورتی که این زاویه ۱۰۵ باشد بینی فانتزی می شود ،اما اگر این زاویه را بیشتر ۱۰۵ کنند بینی از حالت فانتزی و البته استاندار خود خارج می شود و دیگر به ان بینی خوکی می گویند .

بینی خوکی در زیبایی چهره فرد اثرات منفی می گذارد . جراح بینی باید قبل از جراحی بینی با بیمار خود در این رابطه مشورت کند و با خواسته های غیر معقول بیمار مقابله کند .

خدمات دکتر علیرضا سنمار جراح بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا سنمار جراح بینی

برخی از نمونه های جراحی بینی دکتر سنمار

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما