جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی از شاخه های جراحی بینی میباشد که به عنوان یک عمل جراحی پلاستیک جهت از بین بردن برآمدگی های بینی و کوچک کردن بینی های عقابی مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله به موضوع ” جراحی بینی استخوانی” و دلایل و نحوه درمان آن خواهیم پرداخت.

 

بینی استخوانی

به طور کل بینی های که دارای استخوان و غضروف قوی هستند را بینی های استخوانی می نامند. به علاوه بینی های استخوانی دارای پوست نازک و متوسط میباشند.

 

مراحل قبل از عمل جراحی بینی استخوانی

برای انجام عمل بینی استخوانی یا غضروفی میبایست حتما به مطب پزشک جراح بینی رفته و توسط پزشک معاینه شوید. زیرا انجام این عمل نیازمند بررسی هایی از سمت پزشک میباشد . همچنین با مراجعه در مطب میتوانید نمونه کارهای پزشک مربوطه را ببینید و نوع بینی مورد علاقه خود را انتخاب کنید و در مورد آن از پزشک مشاوره دریافت نمایید.
دستگاه هایی که به صورت اینترنتی و یا شبکه های تلویزیونی جهت کوچک کردن بینی تبلیغ میشوند مورد تایید هیچ پزشکی نمیباشد، پس بهتر است به آنها هیچ اهمیتی ندهید و اگر تصمیم بر انجام عمل جراحی بینی دارید مستقیم به سراغ جراحی بینی استخوانی بروید که روشی کم خطر و کم عارضه میباشد.
قبل از انجام عمل بایستی اطلاعات کافی در مورد یکسری مسائل پیدا کنید و با درک کامل و منطقی تصمیم به انجام این عمل بگیرید. به طور مثال اگر تصمیم داشته باشید که بینی شما زیاد باریک شود باید این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است بعدها دچار تنگی نفس شوید و یا در صورتی که درخواست جراحی بینی عروسکی را از پزشک خود داشته باشید باید بدانید احتمال خطر گرفتگی شدید بینی وجود خواهد داشت ، با این عمل محل عبور هوا یا همان منطقه دریچه عبور هوا از بین خواهد رفت و فرد دچار اختلال شدید در تنفس خواهد شد.

%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c

علل و عوامل بینی استخوانی

اشخاصی که بر روی بینی خود دچار برآمدگی هستند ، از مشکلات تناسب اعضای صورت و عدم اعتماد به نفس در امر زیبایی نیز رنج خواهند برد. صدمه های وارد شده در دوران نوجوانی یا کودکی نیز میتواند با افزایش رشد استخوان و بافت غضروفی بر روی پل بینی باعث ایجاد برآمدگی بر روی بینی شود . البته اکثر مسائل مربوط به قوز و برآمدگی بینی به شکل ارثی و ژنتیکی میباشد و این حالت هم مانند صدمه های دوران نوجوانی میتواند باعث افزایش رشد استخوان و در نهایت ایجاد برآمدگی و قوز بینی شود. به طور کل برآمدگی بر روی بینی میتواند باعث کاهش در هارمونی اجزای صورت شود و بر روی عکس های شخص مخصوصا عکس هایی که از پهلو گرفته میشود تاثیر زیادی داشته باشد. بهم ریختن و نامتناسب بودن اجزای صورت را میتوان از مهم ترین دلایلی دانست که اشخاص تصمیم به انجام عمل جراحی بینی استخوانی خواهند گرفت.

درمان نوین بینی های استخوانی

جهت از بین بردن برآمدگی های بینی استخوانی روشهای مختلفی وجود دارد که بیماران میتوانند با توجه به توصیه پزشک یک روش را انتخاب و انجام دهند ، اما در این بیمارانی نیز هستند که از انجام عمل های بینی ترس و اضطراب دارند و فقط به دنبال بهبود یافتن ناهمواری ها و توازن صورت خود نیز هستند. یک روش نوین و خلاقانه با نام عمل جراحی بینی پنج دقیقه ای ابداع شده است که در آن از تکنیک تزریق پر کننده های پوستی مانند:ژودرم،رستیلان،پرلان و … در بالا و پایین پل بینی استفاده میشود و در نهایت باعث هموار شدن سطح پل بینی خواهد شد. این روش کاملا موفقیت آمیز بوده و برای افرادی که به فکر بهبودی برآمدگی های بینی خود میباشند کاربرد فراوانی خواهد داشت.
روش دیگر درمان بینی های استخوان انجام عمل جراحی بر روی بینی فرد خواهد بود. این روش هم برای از بین بردن برآمدگی های بینی و بهبود در ظاهر نیز استفاده میشود. انجام این عمل و رسیدن به نتیجه مطلوب به تجربه و تخصص جراح بینی مربوط میشود.

در این روش با کم کردن برآمدگی های بر روی بینی ، کاهش در عرض و طول و سایر مشکلاتی که در بینی وجود خواهد داشت به نتیجه دلخواه و مطلوب میتوان دست یافت. این مشکلات حین عمل توسط جراح اصلاح میشود و بینی فرد را متناسب با ظاهر و خواسته های فرد، جراحی خواهد کرد. مدت زمان عمل جراحی بینی به نسب کوتاه میباشد و برای انجام عمل از بیهوشی عمومی نیز استفاده میشود. همچنین چند روز بعد از انجام عمل جراحی بینی بیمار می تواند به منزل خود باز گردد. علاوه بر این نکاتی جهت مراقبت های بعد از عمل مهم میباشند که انجام دادن آنها الزامی میباشد . مراقبت های پس از عمل جراحی بینی استخوانی شامل استفاده از مسکن های ضد درد و آرامش بخش میباشد که برای بیمار کافی است به مدت تقریبی یک هفته از آنها استفاده نماید.

 

آیا برآمدگی مجدد بینی بعد از عمل بینی استخوانی وجود دارد؟

بازگشت این برآمدگی ها به شدت نادر میباشد . اگر اقدامات بعد از عمل به صورت دقیق و سر وقت انجام شود ، در طول دوره درمان ریسک بازگشت این برآمدگی ها نیز وجود نخواهد داشت و ناهنجاری های دیگر را در این ناحیه کاهش داد.
جهت کاهش برآمدگی های بینی یکسری مشکلات برای بیماران وجود دارد که میتواند در روند انجام عمل هم تاثیرات زیادی را بر جا بگذارد. به طور مثال اگر اشخاصی دچار این نگرانی ها و مشکلات باشند ، میتوانند ابتدا با انتخاب یک پزشک مجرب و خوب در این زمینه ، به مطب پزشک جراح مراجعه نمایند و با استفاده از تجهیزات کامپیوتری و نرم افزار های مرتبط در این زمینه ، نتایج احتمالی بینی خود را پس از عمل شبیه سازی نمایند . این روش میتواند سطح نگرانی و اضطراب شخص را کاهش دهد و باعث تشویش بیماران در رابطه با کبودی بینی خود شوند. به طور کل در این روش شخص میتواند ظاهر بینی خود را پس از عمل در نرم افزار مشاهده نماید و درک بهتری از نتیجه عمل برای خود تداعی نماید.

منتظر نظرات و پيشنهادات شما عزيزان هستيم

 با تشکر مديريت سايت دکتر علیرضا سنمار

بدون نظر

درج دیدگاه شما