اهمیت پوست در جراحی بینی

اهمیت-پوست-در-جراحی-بینی

اهمیت پوست در جراحی بینی

اهمیت پوست در جراحی بینی امری مهم می باشد ،که در این مقاله آن را بررسی می کنیم .

پوستی که دارای ضخامتی متوسط و رنگی سالم و هموار داشته باشد ،برای جراحی بینی بهترین مورد می باشد . در حالی که اگر پوست خیلی ضخیم و یا خیلی نازک باشند شرایط خوبی را برای جراحی بینی ندارند .

بد زخم بودن و حالت ارتجاعی پوست، دو نمونه از موارد مهم دیگری هستند که می تواند عمیقا بر روی پیش بینی های جراحی بینی اثر بگذارد.

پوست های نازک در جراحی بینی

در پوست های نازک  بعد از جراحی بینی کمی اسکار بر بینی باقی می ماند .

یکی از بزرگترین مشکلات در پوست های نازک این است که عیوب اسکلت بینی به آسانی قابل دید می باشد .

 یکی دیگر از پیامد های داشتن پوست نازک این است که هنگام عمل جراحی تمایل به منقبض شدن دارد. این انقباض بعد از عمل جراحی، چارچوب بینی را از حالت طبیعی خود خارج می کند و در نهایت به ناهنجاری های ناخوشایند منتهی می شود. به همین دلیل بزرگترین چالش جراحی در بیمارانی که دارای نوع پوست بینی فوق العاده نازکی هستند رسیدن به یک اسکلت بینی صاف، هموار و محکم است. در صورتی که محقق شدن این شرایط سخت و یا غیر ممکن باشد  به طور مصنوعی ضخامت پوست را افزایش می دهند تا عیوب بینی بهتر پوشیده شود. پوست بینی با پیوند غشا میانی پوست می تواند به طور مصنوعی ضخیم تر شود اما دوام این پیوند نیاز به یک منبع خون رسانی سالم در پوست دارد. پوست های نازک معمولا بیشتر در معرض قرمز شدن و تشکیل رگ های عنکبوتی قرار دارند هر چند درمان های لیزری اغلب در از بین بردن این مشکلات بعد از عمل جراحی موثر خواهد بود.

اهمیت-پوست-در-جراحی-بینی

پوست های ضخیم در جراحی بینی

پوست های ضخیم برخلاف پوست های نازک ،عیوب ظاهری در اسکلت بینی را به طور کامل می پوشانند .

البته مزایای داشتن پوست ضخیم همین جا به پایان می رسد. در واقع پوست بسیار ضخیم معمولا به عنوان یکی از چالش برانگیز ترین مسایل و بعضی مواقع به عنوان یکی از موانع غیر قابل عبور در جراحی بینی به شمار می رود .

پوست ضخیم مشخصات بینی را به وسیله ی پوشاندن اسکلت بینی کاهش می دهد. در این صورت ویژگی های مطلوب اسکلت بینی نیز پنهان می شود و نوسانات ظریف سطح اسکلت بینی که سبب زیباتر شدن و توازن بینی می شود از دست می رود. چارچوب ضعیف غضروف که در این نوع بینی ها بیشتر دیده می شود فقط پنهان کردن برجستگی ها را تشدید می کند.

خدمات دکتر علیرضا سنمار جراح بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا سنمار جراح بینی

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما